Naše výrobky

Odebíráme čerstvá kachní prsa a játra z farem v České republice. Ta neprodleně a pečlivě zpracováváme.

Naše výrobky jsou ruční práce, doslova se s nimi mazlíme. Ucítíte chuť čerstvých bylinek, sušené kanadské brusinky, jablíčka a hrušky z českých sadů, kvalitní Portské víno nebo medovinu z Vysočiny. Solíme jemně – mořskou solí. Nepoužíváme rychlosole, chemické konzervanty, barviva nebo jakákoli umělá dochucovadla. Jako přírodní „konzervant“ ve skleničkách slouží vrstva čistého kachního sádla na vrchu. Kachní prsa vakuujeme.

Díky šetrným způsobům úpravy – uzení na nízkou teplotu a konfitování – zůstávají kachní prsa i játra krásně růžová a křehká, aniž bychom je potřebovali jakkoli chemicky „dokrášlovat“. Proto také název „Kachnička narůžovo“.

Kachní prsa v domácím prostředí doporučujeme krájet kvalitním nožem s širokou čepelí „natenko“. Není zapotřebí je ohřívat. V případě, že maso nesníte naráz, zabalte jej do potravinářské fólie a uskladněte v lednici. Spotřebujte do 5 dnů. Lahvičky s paštikami a konfity skladujte také v lednici, po otevření snězte do 3 dnů.


Naše výrobky neobsahují lepek, ani alergeny. 


Jemně uzená kachní prsa

Ochutnejte jemně uzená kachní prsa plněná rozmarýnem, brusinkami v medovině anebo neplněná – jen s mořskou solí. Naše specialita, inspirovaná francouzskou gastronomií, obsahuje pouze kvalitní přísady, žádné chemické konzervanty. Udíme na nízkou teplotu, delší dobu. Uvnitř je maso krásně růžové a šťavnaté. Barvou připomíná středně propečený roastbeef.

Vaše chuťové buňky určitě potěší i naše sezónní varianty. Zimní se sušenou švestkou a chilli od Lakyho a vánoční provedení s mangem a anýzem.

Cena: farmářské trhy

  • 80 Kč za 10 dkg nářezu
  • 750 Kč za 1 kg při koupi celého balení

Váha balení závisí na velikosti prsou. Máme k dispozici menší i větší kousky, v rozmezí od cca 150 do 700 gramů. Prsa prodáváme vakuově balená.


Konfitovaná kachní játra

Objevte konfitovaná kachní játra. Ucítíte příjemně kořenitou chuť Portského vína a čerstvého tymiánu, ve kterých byla jatýrka před dlouhým konfitováním asi den naložena. Přísady jsou znatelné také v mozaice vykreslené v konturách skleničky. Usazené Portské víno není na závadu. Díky pečlivé přípravě zůstávají jatýrka až nečekaně křehká a snadno roztíratelná.

Cena: farmářské trhy/kamenný obchod

  • 170 Kč / 225 ml
  • 120 Kč / 165 ml – pouze při objednávce nad 10 ks

Jemná kachní paštika

Jemná kachní paštika s brusinkami, Portským vínem a čerstvým tymiánem nebo s jablky a hruškou se Vám přímo rozplyne v ústech. Obsahuje ca 75% konfitovaných kachních jater. Je nebesky krémová a delikátní. Sklenička je zalita vrstvou čistého kachního sádla, které slouží jako přirozený konzervant.

Ochutnejte jen tak – na lžičku – nebo třeba s čerstvou bagetou.

Cena: farmářské trhy

  • 180 Kč / 225 ml
  • 130 Kč / 165 ml

Ceník pro gastro odběratele Vám rádi zašleme!